Tak jak zapowiadałem w poprzednim artykule będzie trochę kabały. Następnie trochę o kreśleniu pentagramów. Zanim zaczniemy główną część tego artykułu, omówimy sobie składnię i wymowę w kabale. Trochę w trącę w to wszystko język hebrajski, ponieważ wiele rytuałów, a zwłaszcza w magii ceremonialnej używa się języka hebrajskiego. Jednak należy zwrócić uwagę, że od wielu wieków język hebrajski przeszedł wiele zmian i odszedł od swojej pierwotnej formy. Przykłady: angielskie słowo knight obecnie wymawia się jako „najt”, w dawnych czasach brzmiało, k-nigh-t” z krótkim, i” w środku gardłowo brzmiącym, „gh”. Tak też hebrajski zmienił swoją formę przez ostatnie dwa tysiąclecia. Dla współczesnego Żyda hebrajski nie jest tożsamy z biblijnym hebrajskim. Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego stulecia żył mężczyzna imieniem Eliezer ben Jehuda, który oczywiście doszedł do wniosku, że warto uczynić hebrajski na powrót żywym językiem.
Należy zwrócić uwagę, że ten język był używany tylko do celów religijnych i badań naukowych, mniej więcej na podobę języka łacińskiego. Wysiłek Eliezera doprowadził do powstania z martwych jak feniks języka do żywych i uczynił go językiem narodowym Izraela. Naszły oczywiście zmiany wraz z przywróceniem języka.
Wiele liter, mających niegdyś tę samą wymowę, utraciło ją (Księga Sefer Jecira — zapoznaj się ze wszystkimi podwójnie brzmiącymi literami)
Litera „waw” wymawiana zazwyczaj jako zwykłe „w” (również „o” i „u”) dawniej wymawiana była jako litera „ł” bynajmniej zbliżona do niej.
Litera alef jest bezdźwięczna lub brzmi jak któraś z samogłosek. He natomiast — jak „a” lub „h”. System linii i punktów wskazujących na samogłoski został dodany setki lat po tym jak Ezra uporządkował Torę (miało to miejsce ok. 450-350 r. p.n.e.), łatwo zrozumieć źródło tego typu różnic. U Żydów wszystkie te rzeczy były ze sobą ściśle powiązane. Niestety, lecz pewna część tej wiedzy została utracona, ponieważ współczesny hebrajski jest znaczniej precyzyjny.
Poza tym Ben Jehuda, aby uczynić hebrajski bardziej współczesnym językiem, zrezygnował z jego wspaniałej nieostrości. Dla przykładu: „o-lam” w oryginale miało prawdopodobnie wiele znaczeń, które dla Żydów miały wiele wspólnego i oznaczały to samo, czyli „świat”, „Wszechświat”, „eony” oraz „wieczność”.
Wiele słów hebrajskich zostało zastąpione językiem aramejskim. Na przykład starohebrajskie „Ab” oznaczało tyle, co ojciec, natomiast zostało zastąpione przez aramejskie „Abba”.
Tyle z kabały. Przejdźmy do rysowania pentagramów, a następnie do filaru głównego.
W MROP będziemy zakreślać w powietrzu duże pięcioramienne gwiazdy — pentagramy (nie mylić z pentaklem — gwiazda w kole) - w pewien określony sposób. Zacznijmy od rozluźnienia rąk i dłoni. Lewa ręka powinna być zupełnie rozluźniona. Jeśli masz nóż (nie sztylet powietrza — używaj innego sztyletu do MROP), trzymaj go w prawej dłoni, jeśli nie masz — możesz po prostu zacisnąć dłoń w pięść i używać wyprostowanego palca wskazującego lub wyprostować wszystkie palce, tak jakby cała dłoń była ostrzem. Zaczynamy zakreślać przy lewym biodrze i prowadzimy linię do miejsca nad naszą głową. Następnie opuszczamy ostrze obok naszego prawego biodra. Potem kierujemy je na wysokość lewego barku i równolegle do linii horyzontu zakreślamy linię na wysokość prawego barku. Na koniec wracamy dokładnie do punktu wyjściowego, czyli do lewego biodra z miejsca, z którego zaczynaliśmy. Twój palec lub końcówka ostrza zawsze winny być skierowane bezpośrednio na wprost Ciebie.
Podczas zakreślania pentagramów powinno się wizualizować je jako świecące jasnym, czystym błękitem. Taki kolor mają iskry elektryczne, płomień w piecykach gazowych albo odrobina cieczy łatwopalnej stającej w ogniu. Jeśli nie jesteś w stanie wizualizować sobie pentagramu na tyle silnie, żeby faktycznie to „zobaczyć” tak, jak jest przez Ciebie rysowany, pamiętaj po prostu przez cały czas, że gdy z czasem rozbudzisz w sobie mocniejsze siły parapsychiczne, jego wyrazistość wzrośnie. Wiedz po prostu, że on tam jest. „Obserwuj” płomienie pojawiające się za ostrzem lub palcem, kiedy zakreślasz w powietrzu pentagram.
Pentagram rysujemy na wschodzie, południe, zachodzie i północ, czyli zgodnie ze wskazówkami zegara.
W następnym artykule będzie o ewokacjach imion podczas kreślenia pentagramów następnie Ewokacja Archaniołów.
Pozdrawiam
Tarocista Salomon